POLITYKA

Mamy problem: jesteśmy odcięci od ruskiego gazu!

Gazociąg Jamalski został dotknięty "zdarzeniem nieplanowanym", które spowodowało spadek jego dostępnej zdolności przesyłowej od zera – podaje portal energetyka24.com.

W związku ze złą jakością gazu ziemnego, Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na gazociągu jamalskim, podała spółka. Gaz-System planuje wznowienie odbioru od najbliższego piątku od godz. 6:00.

 

"Obecnie gaz nie spełnia parametrów jakościowych określonych w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Systemu Przesyłowego (IRiESP). GAZ-SYSTEM wstrzymał odbiór gazu w punkcie PWP od 21 czerwca 2017 r. od godz. 6.00. Ograniczenie zdolności przesyłowej w punkcie PWP planowane jest do 23 czerwca 2017 r. do godziny 6.00. W przypadku zmiany tego terminu Gaz-System będzie aktualizował pilne komunikaty rynkowe w tej sprawie" – czytamy w komunikacie.

 

Do uzupełnienia niedoborów wykorzystuje się obecnie zapasy z magazynów. Przerwa w funkcjonowaniu magistrali ma potrwać do 23 czerwca.

 

Gazociąg Jamalski łączy rosyjskie złoża gazu z Europą Zachodnią.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Znamy nazwiska zamachowców z Londynu… I wiemy, że zanim dokonali zamachu wiedziały o nich służby!

Redakcja malydziennik

Oto na czym powinna być oparta polska gospodarka!

Dziś ciało Magdy Żuk będzie przebadane tomografem!

Ładuję....