RELIGIA

Mamy nowych męczenników. Każdy z nich przed zastrzeleniem powiedział: „Nie przejdę na islam”

Coraz więcej wiemy o męczeństwie Koptów zamordowanych przez muzułmanów nieopodal Kairu. 29 osób, które zostało zastrzelonych to chrześcijańscy męczennicy. Nie ma i nie może być, co do tego wątpliwości.

Jeden z mężczyzn został zamordowany wraz z dwoma swoimi synami i wnukiem, gdy jechał do świątyni, by modlić się wraz z całą swoją rodziną. Gdy bus z chrześcijanami został zatrzymany przez islamistów, oni zadali każdemu z nich jadących proste pytanie.

 

– Oni pytali każdego: czy przejdziesz na islam? Potem oni odpowiadali: nie, nie przejdę, a później strzelano im w głowę – opowiada krewny jednego z zamordowanych męczenników Gerges Morkous. Taka śmierć oznacza, że każdy z nich jest męczennikiem. Jest już u Boga, i może się za nas modlić. 

 

A proboszcz parafii Morkousa, która mieści się w w Stanach Zjednoczonych, o. Samuel Azmy prosił wiernych, by nie obawiali się kolejnych ataków, a także przypominał terrorystom, że „nasz Bóg uczy nas kochać każdego – nawet naszych wrogów”. – Kochamy ich i wybaczamy im. To jest chrześcijaństwo – mówił o terrorystach o. Azmy.

 

Lekcja męczenników, a także ich współwyznawców, jest niezmiernie ważna dla nas chrześcijan Zachodu. Koptowie uczą nas dziś, czym jest chrześcijaństwo. Uświadamiają, czym jest męczeństwo i wskazują drogę do Jezusa.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: HelloChristian.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Mocny wywiad z kard. Dziwiszem: Nie związałem się z żadnym ugrupowaniem politycznym, bo jestem człowiekiem…

Redakcja malydziennik

Rekolekcje Adwentowe – Kościół jest dobry odc. 5 „WSPÓNOTA”

Redakcja malydziennik

Papież mocno o Kościele: to nie drużyna piłkarska, która zabiega o kibiców

Redakcja malydziennik
Ładuję....