CYWILIZACJA

Mam dla ciebie flaszeczkę… Producenci tej reklamy naprawdę przegięli

Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęły skargi na spot reklamowy syropu owocowego. Kilkuletnia bohaterka filmu dostaje w ramach urodzinowego prezentu butelkę owiniętą w papier. Prezent wręcza chłopiec ze słowami: „Przyniosłem Ci flaszeczkę”. Pod koniec reklamy okazuje się, że dziecko dostało syrop owocowy.

Reklama syropu Paola była puszczana na tak znanych kanałach telewizyjnych, jak TVN, TVN tematyczne, TVP czy Polsat i wybrane kanały tematyczne w dniach 13 lutego – 12 marca 2017 roku. Od 23 lutego do 30 marca br. można było również zobaczyć ją na YouTubie. 26 lipca reklama miała już ponad 37 tys. odsłon w serwisie. Odważne wideo nie wszystkim jednak przypadło do gustu. Do KER wpłynęły skargi, których autorzy wskazują, że reklama stanowi „alkoholizację dzieci” i „oswaja  dzieci z okolicznościowym, imprezowym piciem”. Syrop Paola w kilku wariantach smakowych można kupić już za 4,29 – 4,99 zł.

 

Spot powstał na zamówienie spółki Hoop Polska, producenta syropu Paola. Firma odpiera jednak stawiane zarzuty. Jak zauważyli przedstawiciele przedsiębiorstwa, w reklamie nie zobaczymy ani alkoholu, ani osób spożywających napoje procentowe. Innego zdania jest Komisja Etyki Reklamy. W jej opinii spot zawiera „podtekst alkoholowy”, o czym świadczy sposób zapakowania butelki z syropem, sposób niesienia jej pod pachą oraz nazewnictwo kojarzące się z piciem.

 

 

– Zespół Orzekający zauważył, iż reklama w oczywisty sposób posługuje się podtekstem alkoholowym, na co między innymi wskazuje gwałtowna reakcja mamy dziecka, która wyrywa mu z rąk i odpakowuje nerwowo przyniesiony przez dziecko prezent – „flaszeczkę".. Sam sposób zapakowania prezentu i schowanie go pod pachą nawiązuje do alkoholu, a nie prezentu urodzinowego na dziecięcej uroczystości. W opinii Zespołu Orzekającego przedmiotowa reklama kształtuje złe nawyki promując negatywny wzorzec, tym samym jest nieodpowiedzialna społecznie.

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

SZOKUJĄCE! Demencja i Alzheimer zbierają największe śmiertelne żniwo w Wielkiej Brytanii

Redakcja malydziennik

Co za matka! Zrobiła ze swojego dziecka drag quinn i się na tym lansuje

Redakcja malydziennik

Myślała, że ciągle słyszy w głowie głos Boga! Podczas badań okazało się, że…

Adam Gaafar
Ładuję....