Mała dziewczynka przeżyła katastrofę samolotu, bo ONA zasłoniła ją własnym ciałem. Poznaj historię niesamowitej nauczycielki

siberiantimes.com
Olga Laponnikova miała zaledwie 44 lata, gdy zginęła w katastofie samolotu w Nelkan we wschodniej Rosji. Przed śmiercią zrobiła coś niezwykłego. Własnym ciałem ochroniła siedzącą obok małą dziewczynkę. 3-letnia Zhasmina zawdzięcza jej swoje życie.
Kiedy na miejsce katastrofy samolotu przybyli ratownicy, zobaczyli, jak dzielna matka dwójki, szanowna i lubiana przez uczniów nauczycielka uratowała małą dziewczynkę. Jej samej nie udało się uratować. Osierociła męża i dwóch synów. 

 

Kiedy świadkowie podbiegali do rozbitego samolotu, panowała cisza. Jeden z nich gołymi rękami oderwał część pokrywy kabiny i odłączył akumulator, żeby zapobiec pożarowi. I wtedy usłyszał płacz dziecka: „Mała dziewczyna siedziała na swoim miejscu, miała zapięty pas, obok siedziała kobieta. To była Olga Laponnikova. Zakryła dziewczynkę swoim ciałem”.

 

Tatiana Fonova dobrze znała Olgę: "To taka tragedia, tak bolesna dla mnie i dla każdego mieszkańca Nelkanu. Słyszałem od ludzi z Nelkan, że kiedy podbiegli do miejsca wypadku, zobaczyli, że Olga przykryła dziewczynę własnym ciałem. Jestem pewna, że tak było, w przeciwnym razie dziewczyna również byłaby nie żywa. Olga była po prostu cudowną osobą".

 

Nauczycielka pośmiertnie została nagrodzona za swoje bohaterstwo. 

 

Mała dziewczynka została przetransportowana do szpitala, jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. 

 Autor: gb

Źródło: siberiantimes.com

13:27 5 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie