POLITYKA

Liberalne szwedzkie społeczeństwo nie chce już emigrantów? Jeden z regionów zezwolił na dobór opieki zdrowotnej względem pochodzenia

W Szwecji doszło do tego, że ludzie nie chcą, aby podstawowa opieka zdrowotna była wykonywana przez emigrantów. Wyczerpująca praca zlecana była do tej pory najgorzej usytuowanym – niższym klasom i emigrantom. Co zrobić, gdy czara goryczy się przelała?

Västernorrland to jeden ze szwedzkich regionów administracyjnych w centrum kraju. Wszystkie jego gminy zgodziły się, aby osoby zajmujące się opieką domową były segregowane względem pochodzenia. Oznacza to, że można wybrać, kto zajmował będzie się chorymi w domu – czy ma być to Szwed, czy też kategorycznie nie Syryjczyk.

 

Dzięki prowokacji przeprowadzonej przez lokalną rozgłośnię P4, we wszystkich gminach regionu można było zażyczyć sobie innego pracownika ze względu na pochodzenie. "Mamy system planowania" – usłyszeli reporterzy. Według usłyszanych słów system pozwala na określanie cech pracowników, jak np. alergia i dzięki temu nie dawania im pracy w określonym domu.

 

Wydaje się jednak, że sprawa będzie miała dalsze konsekwencje – według administracji rządowej to rodzaj dyskryminacji.

 

"Nie ma prawa do dyskryminowania ludzi pod względem ich płci lub pochodzenia" – mówi Ardalan Shekarabi, minister administracji publicznej.

Źródło: thelocal.se

Komentarze

Zobacz także

"Tu nie chodzi o imigrantów, ale o pokazanie, kto tu rządzi”. Centrum i kolonie…

Redakcja malydziennik

Miłosierdzie, litość, cierpliwość, wierność to… imię BOGA! Ten człowiek wie to na pewno

Redakcja malydziennik

Andrzej Duda LIDEREM zaufania. Zobacz kto jest za nim!

Redakcja malydziennik
Ładuję....