RELIGIA

Lewicowe media znienawidziły tego Biskupa

Biskup Thomas Paprocki twardo stoi na straży wiary i moralności. Za odmawianie pogrzebu i komunii „małżeństwom gejowskim” znalazł się na celowników lewicowych mediów.

Amerykański biskup Thomas Paprocki powiedział, że osoby pozostające w „małżeństwach” homoseksualnych nie mogą przystępować do Komunii Św. Nie mogą także domagać się katolickiego pogrzebu jeśli przed swoją śmiercią nie dali żadnych oznak pokuty i nawrócenia.

Thomas Paprocki jest biskupem Springfield w stanie Illinois. Biskup Paprocki podpisał 12 czerwca  „Dekret dotyczący ‘małżeństw’ tej samej płci i związanych z nimi problemów duszpasterskich”. Dekret ten został rozesłany do księży i proboszczów w całej diecezji, następnie wyciekł do mediów lewicowo-liberalnych. Biskup Paprocki napisał, że: „Kościół ma nie tylko władzę, ale poważny obowiązek, potwierdzać autentyczne nauczanie o małżeństwie i zachowywać i pielęgnować świętą wartość sakramentu małżeństwa”. Jego dekret spotkał się z wściekłym atakiem mediów liberalno-lewicowych. W wywiadzie dla Catholic World Report zapytano biskupa Thomas’a czy trudno jest mu znosić ataki lewicy, na co odparł on: „nie obchodzi mnie za bardzo co mówią o mnie ludzie, pod warunkiem, że Bóg się ze mną zgadza”. Dekret biskupa Thomasa Paprockiego dodatkowo zabrania osobom pozostającym w „małżeństwach” homoseksualnych sprawowania jakichkolwiek funkcji liturgicznych, bycia rodzicami chrzestnymi bądź świadkami bierzmowania oraz przystępowania do katechumenatu przedchrzcielnego dla dorosłych.

Źródło: https://www.lifesitenews.com/

Komentarze

Zobacz także

Roraty to wyzwanie – mówi ks. Glas. A wy macie już lampiony gotowe i budzik ustawiony?

Redakcja malydziennik

Oto najbardziej znany syn imigrantów. "Też mogłem być wśród odrzuconych"

Redakcja malydziennik

UWAGA! Maryja ostrzega kościół! Koniec czasu blisko!

Redakcja malydziennik
Ładuję....