Lewicowe media znienawidziły tego Biskupa

Biskup Thomas Paprocki
Biskup Thomas Paprocki twardo stoi na straży wiary i moralności. Za odmawianie pogrzebu i komunii „małżeństwom gejowskim” znalazł się na celowników lewicowych mediów.
Amerykański biskup Thomas Paprocki powiedział, że osoby pozostające w „małżeństwach” homoseksualnych nie mogą przystępować do Komunii Św. Nie mogą także domagać się katolickiego pogrzebu jeśli przed swoją śmiercią nie dali żadnych oznak pokuty i nawrócenia.

Thomas Paprocki jest biskupem Springfield w stanie Illinois. Biskup Paprocki podpisał 12 czerwca  „Dekret dotyczący ‘małżeństw’ tej samej płci i związanych z nimi problemów duszpasterskich”. Dekret ten został rozesłany do księży i proboszczów w całej diecezji, następnie wyciekł do mediów lewicowo-liberalnych. Biskup Paprocki napisał, że: „Kościół ma nie tylko władzę, ale poważny obowiązek, potwierdzać autentyczne nauczanie o małżeństwie i zachowywać i pielęgnować świętą wartość sakramentu małżeństwa”. Jego dekret spotkał się z wściekłym atakiem mediów liberalno-lewicowych. W wywiadzie dla Catholic World Report zapytano biskupa Thomas’a czy trudno jest mu znosić ataki lewicy, na co odparł on: „nie obchodzi mnie za bardzo co mówią o mnie ludzie, pod warunkiem, że Bóg się ze mną zgadza”. Dekret biskupa Thomasa Paprockiego dodatkowo zabrania osobom pozostającym w „małżeństwach” homoseksualnych sprawowania jakichkolwiek funkcji liturgicznych, bycia rodzicami chrzestnymi bądź świadkami bierzmowania oraz przystępowania do katechumenatu przedchrzcielnego dla dorosłych.Autor: Franciszek Klocek

Źródło: https://www.lifesitenews.com/

16:00 1 lipca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie