Lewactwo robi cyrki z kościoła i dziwi się, że księża na to nie pozwalają. Chciał odprawić Mszę za...

Facebook/ krzysztof.zakreta.3
W kościele parafialnym w Iławie zamówiono intencję "o wytrwałość w głoszeniu prawd papieża Franciszka" TVN-u i Polsatu. Celebrans zmienił jednak jej treść.
Mieszkaniec Iławy zaprosił swoich fejsbukowych znajomych do kościoła. Na 1 października zamówił bowiem intencję mszalną "w intencji dziennikarzy i widzów telewizji TVN i Polsat o wytrwałość w głoszeniu prawd papieża Franciszka, wartości założycieli wspólnoty europejskiej i państwa prawa". Została ona odprawiona w niedzielę w samo południe, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie.

 

W trakcie Najświętszej Ofiary celebrans zmienił jednak treść intencji: zamiast konkretnych kanałów modlono się o "media ogólnopolskie", a zamiast "wytrwałości" była "rzetelność". "Gazeta Iławska" głosi, że mężczyzna ma zamiar udać się do proboszcza w sprawie reklamacji.

 

Jak można się jednak dziwić, że taka treść intencji nie przeszła? Zamiast modlitwy miała za zadanie jedynie "dopiec" pozostałym wiernym, a chyba nie o to chodzi w Kościele...Autor: la

Źródło: onet.pl

13:02 3 października 2017


Popularne

Biskup powiedział prawdę, więc inni biskupi i kardynał…


Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie