CYWILIZACJA

Legalna aborcja zabija kobiety: „Ona po prostu przestała oddychać”

W Hiszpanii zmarła kobieta tuż po legalnie przeprowadzonej aborcji. Nie w podziemiu aborcyjnym, a w sterylnej klinice. Ile takich kobiet rocznie umiera, nie wiadomo. Nigdzie nie ma pełnych danych.

Dramat rozegrał się w Los Lagos Clinic w Santa Cruz de Bezana. 32-letnia kobieta zgłosiła się do placówki, w celu dokonania aborcji. Jako że było to przed 14 tygodniem ciąży, mogła przerwać ją zgodnie z prawem, w sposób legalny.

 

„Pacjentka zgłosiła się dobrowolnie do kliniki w celu dokonania aborcji. Podczas przeprowadzania zabiegu nie było żadnych komplikacji, ani od strony chirurgicznej, ani anestezjologicznej” – tłumaczył dyrektor medyczny kliniki Sergio Muñoz. „Kiedy pacjentka leżała na sali pooperacyjnej, nagle przestała oddychać”.

 

Personel wezwał karetkę, a jednocześnie próbowano kobietę reanimować. Początkowo reanimacja się powiodła. Niestety, kobieta znów przestała oddychać i zmarła.

 

Aby ustalić przyczynę zgonu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Lekarze muszą ustalić, czy pacjentka miała jakieś problemy ze zdrowiem czy doszło do błędu w sztuce lekarskiej.

 

Zwolennicy zabijania dzieci przekonują, że legalna aborcja jest bezpieczna. Niemniej jednak jest to twierdzenie, które trudno udowodnić, bo nie ma pełnych danych dotyczących umieralności kobiet po legalnej aborcji.

 

W 2009 roku Centrum Kontroli Chorób doniosło, że od 1973 roku w Stanach Zjednoczonych w wyniku legalnych aborcji zmarło ponad 400 kobiet. Ta sama instytucja zastrzega jednak, że są to dane niepełne, ponieważ poszczególne stany nie są zobligowane do ujawniania takich statystyk. Trzy stany w ogóle takich informacji Centrum nie przekazują, a kilka – wyłącznie wybiórcze dane.

 

Źródło: LifeNews.com

Komentarze

Zobacz także

To koniec Holandii? We własnym państwie rodowici Holendrzy są MNIEJSZOŚCIĄ. Zastępują ich…

Ups, zamiast bajki dzieci z podstawówki dostały do przeczytania PORNOSA!

Redakcja malydziennik

Robert Lewandowski ujawnia twarz córki! Klara bardzo przypomina…

Redakcja malydziennik
Ładuję....