POLITYKA

Kościół za czy przeciwko szczepieniom? Zespół ekspertów bioetycznych KEP wzywa do uczciwej i pogłębionej dyskusji na ten temat

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych zaapelował o pogłębioną dyskusję naukową oraz debatę społeczną na temat szczepionek.

Zespół ekspertów bioetycznych pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera wezwał do debaty naukowej na tamat szczepień. 

 

 – W wyniku obecnego stanu wiedzy i braku głębszej dyskusji nad koniecznością i odmową szczepień mamy coraz częściej do czynienia z pewnego rodzaju konfliktem interesów między ochroną dobra człowieka – a więc zarówno praw dziecka, jak i jego rodziców, a dobrami jakimi są zdrowie indywidualne i publiczne – zauważył ks. abp Hoser. 

 

Jak podkreśla abp. Henryk Hoser, wiele chorób zakaźnych udało się opanować dzięki masowym szczepieniom. Arcybiskup jest zdania, że zaniechanie szczepień w dobie globalizacji i masowych kontaktów międzyludzkich może przyczynić się do nawrotu opanowanych epidemii. Stąd niezwykle istotna staje się potrzeba pogłębionej dyskusji naukowej i debaty społecznej na temat szczepień, w tym poliwalentnymi – czyli skojarzonymi, które są jednocześnie skierowane przeciwko trzem, a nawet więcej liczbie chorób, a które ze względu na uboczne skutki budzą coraz większy opór rodziców. 

 

 – Naukowcy muszą odpowiedzieć: Jakie są rzeczywiste fakty? Czy proponowane szczepionki są bezpieczne? Czy zostały należycie testowane i jaki jest stopień ryzyka, które zawsze istnieje – podobnie jak przy każdej innej terapii? – powiedział przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Biotycznych. 

 

 

 

Źródło: "Nasz Dziennik"

Komentarze

Zobacz także

Kaczyński: W Polsce powinno powstać lotnisko zapewniające połączenia z całym światem

Redakcja malydziennik

KE dobiera się do Słowian za nieprzyjmowania emigrantów. Austrii dali spokój, sprawdź dlaczego!

Redakcja malydziennik

Polska gospodarka GALOPUJE! Potwierdza to nawet sceptyczna agencja Moody's i podnosi prognozę wzrostu PKB

Redakcja malydziennik
Ładuję....