POLITYKA

Koniec świata coraz bliżej? Tak dużej akceptacji dla POLIGAMII jeszcze nie było…

Rośnie liczba osób, dla których poligamia jest moralnie do zaakceptowania – tak wynika z badań Instytutu Gallupa. O ile jeszcze 15 lat temu jako dopuszczalną poligamię uważało jedynie 7 proc. Amerykanów, to już w tym roku nic przeciwko niej nie ma aż 17 proc. badanych.

Poligamia jest nielegalna w Stanach Zjednoczonych. Bywa praktykowana w niektórych sektach religijnych. Zdaniem badaczy z Instytutu Gallupa można jednak zaobserwować ciekawą korelację. Tam, gdzie nie ma Boga, tam poligamia jest akceptowalna. W latach 2011 i 2017 32 procent Amerykanów, którzy nie identyfikowali się z żadną religią, twierdziło, że ​​praktyka ta "jest moralnie do zaakceptowania".

 

Tak duże poparcie dla tego typu praktyk wynika także ze zmiany rozumienia małżeństwa. Dla wielu osób przestaje ono być sakramentem opartym na miłości i wierności: "Małżeństwo przypomina dziś coś na kształt niezobowiązującego i łatwo rozwiązywalnego kontraktu. A skoro tak, to coraz łatwiej znaleść argumenty za poligamią” – pisał  w „The New York Times” Ross Douthat. 

 

W walkę o legalizację poligamii włączają się prawnicy, którzy próbują znaleźć argumenty prawne na rzecz tego typu praktyk. Ostatnio na rynku ukazała się książka: „Plural Marriages: The Next Frontier in Family Law”. Mark Goldfeder we wstępie napisał: "Jest to pierwsza książka, która wyjaśnia nie tylko dlaczego legalizacja poligamii może być możliwa w Ameryce, ale także dlaczego idea ta budzi coraz mniej kontrowersji”. 

 

Czy to oznacza, że Ameryka zalegalizuje takie związki? 

 

 

http://www.christianheadlines.com

Źródło: www.christianheadlines.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Soros kieruje siatką mafijną i zagraża Europie. ZOBACZ

Para prezydencka składa życzenia wszystkim polskim rodzinom. Dziś Międzynarodowy Dzień Rodziny

Sala Kolumnowa zmieni się w salę obrad. Decyzja już zapadła

Redakcja malydziennik
Ładuję....