POLITYKA

Koniec RUSKIEGO DYKTATU! Oto kulisy wymiany gazowej z USA: nawet jeśli Trump podniesie nam cenę, to i tak będzie…

Zasygnalizowana wczoraj przez Donalda Trumpa możliwość podpisania umowy na dostarczanie do Polski skroplonego gazu będzie dla nas bardzo korzystna. Wszystko dlatego, że Rosjanie dyktują nam ceny przewyższające eksport zza Oceanu.

Miesiąc temu do Polski przypłynęła pierwsza dostawa LNG. Gazoport w Świnoujściu przyjmuje także dostawy w ramach dwóch umów z Katarem. Donald Trump powiedział wczoraj, że umowa na dostawę amerykańskiego gazu może być zawarta "w ciągu 15 minut".

 

Według Macieja Woźniaka, wiceprezesa PGNiG, umowa z USA jest niezwykle korzystna dla Polski. W rozmowie Energetyka24 opublikowanej 28 maja wcale nie mówi jednak o bezpieczeństwie, jakie daje dywersyfikacja dostawców skroplonego gazu, ale odwołuje się do pieniędzy.

 

Wszystko dlatego, że Gazprom oferując niskie stawki Europie Zachodniej, dyktuje bardzo wysokie opłaty krajom takim jak Polska, które zainteresowane są długoterminowymi dostawami i nie mającymi innych możliwości zakupu surowca. Woźniak zdradził, że cena LNG, nawet w jednorazowej dostawie, była korzystniejsza, niż ta oferowana przez Rosję.

 

Sprawa ta pokazuje znów słabość Brukseli, która nic nie robi, aby realnie ukarać Gazprom za praktyki monopolowe w Unii Europejskiej, co więcej – wspiera budowę Nord Stream 2, który jeszcze bardziej zmarginalizuje państwa Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Nic, tylko przygotowywać się na więcej gazu z USA!

Źródło: Energetyka24.pl

Komentarze

Zobacz także

Spotkanie Kaczyński-May odwołane. Kiedy się odbędzie? „W tej chwili…"

Patryk Vega wprost: JESTEM DUMNY, że jestem katolikiem. Mówi również, czym dla niego jest aborcja! ZOBACZ KONIECZNIE!

Redakcja malydziennik

„Młode dziewczyny będą gwałcone. Gwałt jest wpisany w islam”. Porażające słowa nawróconej dżihadystki!

Redakcja malydziennik
Ładuję....