RELIGIA

Komunia dla rozwodników w ponownych związkach, ale nie dla homo-związków. „To nie jest stan naturalny”!

Komunia święta powinna być dostępna dla osób rozwiedzionych i w ponownych związkach, ale nie dla homoseksualistów w stałych związkach – wyjaśnia swoje stanowisko jeden z najistotniejszych zwolenników rozwadniania doktryny katolickiej kard. Francesco Coccopalmerio, przewodniczący Papieskiej Rady Tekstów Prawnych.

Skąd takie ograniczenie? Odpowiedź kardynała jest prosta: „to nie jest stan naturalny”. Kardynał kilkanaście dni temu, podczas konferencji prasowej, wyjaśniał, że pary żyjące w związkach niesakramentalnych, po rozwodzie, mogą przystępować do Komunii, jeśli nie są w stanie zrezygnować z seksu. 

 

Dziennikarka serwisu Crux zdecydowała się więc zapytać kardynała, czy podobne rozstrzygnięcia stosuje on wobec homoseksualistów w stałych związkach. Odpowiedź była zdecydowana. – To zdecydowanie nie jest taka sama sytuacja, bowiem Kościół naucza, że to nie jest stan naturalny. Możemy akceptować ich, witać, przyjmować ich decyzje, ale to nie jest to samo – mówił kard. Coccopalmerio.

 

Wypowiedź ta oznacza, że kardynał Coccopalmerio, inaczej niż na przykład kard. Blase Cupich, który dopuścił także homoseksualistów w związkach do Eucharystii, uważa, że należy odróżniać sytuację osób rozwiedzionych i homoseksualnych. Powód? Naturalność bądź nienaturalność ich zachowań.

Źródło: Cruxnow.com/CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

"Czy my odrzucamy Ducha, czy Go przyjmujemy?" – dzisiejsze słowo Franciszka było skierowane do sióstr z Domu św. Marty, gdzie mieszka. Sprawdź dlaczego!

Wstrząsający obraz świadków Jehowy w Polsce: gwałty, pedofilia i … ZOBACZ KONIECZNIE!

Adam Gaafar

Wiesz, co napisał Jezus palcem na ziemi? "Są to jedyne słowa zapisane przez Jezusa"

Redakcja malydziennik
Ładuję....