POLITYKA

Komisarze europejscy SZASTAJĄ pieniędzmi podatników! Porażające…

Chcesz wiedzieć na co idą pieniądze podatników państw unii? Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker jest niechlubnym rekordzistą jeśli idzie o ilość pieniędzy wydanych w jedną noc! – donosi Daily Mail.

Informacje o kosztach podróży unijnych urzędników wysokiego szczebla przedostały się do opinii publicznej. Batalia o ujawnienie dokumentów dotyczących kosztów podróży komisarzy europejskich trwała przeszło 2 lata! Ostatecznie udało się zmusić unijnych szachów do upublicznienia informacji o kosztach służbowych lotów. Informacje zawdzięczamy organizacji Access Info broniącej praw obywateli do dostępu do informacji.

 

Okazuje się, że eurokracji bardzo lekko podchodzili do kwestii wydawania pieniędzy na podróże. Jeśli nie pasował im jakiś termin lotu, bez najmniejszego zawahania decydowali się na korzystanie z drogich czarterów. Jak drogich? Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker wyczarterował samolot na podróż do Rzymu, jedna noc kosztowało podatników około 120 000 zł! 

 

Z dokumentów ujawnionych przez KE, wynika, że unijni komisarze wydali na "powietrzne taksówki" ponad 2 miliony złotych (452,770 £) w ciągu zaledwie dwóch miesięcy! Daily Mail podaje, że z Brukseli do Rzymu odlatuje codziennie 6 samolotów. Powstaje więc poważne pytanie, dlaczego mimo tak dużej częstotliwości kursów lotniczych dużo tańszych linii, urzędnicy komisji decydowali się na czarterowanie drogich lotów?

 

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Wałęsa kompletnie się kompromituje. Chamski atak na śp. Walentynowicz, Cenckiewicza i …

Redakcja malydziennik

Franciszek MASAKRUJE "wolną" Europę: "Niestety często odnosi się wrażenie, że istnieje…

Anis A. z Tunezji. To jego szuka niemiecka policja.Czy to on zostawił ślad w ciężarówce?

Redakcja malydziennik
Ładuję....