CYWILIZACJA

Kobieto, nie daj się napastnikowi. Dominika Figurska o samoobronie kobiet

Ministerstwo Obrony Narodowej szkoli kobiety. W trzydziestu miastach Polski instruktorzy nauczą je technik samoobrony. Akcję wspiera aktorka Dominika Figurska.

Podczas zajęć żołnierze i wojskowi instruktorzy mają przekazać kursantkom techniki dotyczące m.in. uwalniania się z uchwytu, obrony przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem i atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zajęcia poprzedzać będzie rozgrzewka przygotowująca do wysiłku i ćwiczenia ogólnorozwojowe.

 

– Chodzi o nasze bezpieczeństwo na co dzień. Kobiety bardziej niż mężczyźni narażone są na przemoc. Dlatego muszą umieć się bronić, muszą nauczyć się, jak zaskoczyć napastnika – mówi w rozmowie z „Małym Dziennikiem” aktorka Dominika Figurska, która tę akcję wspiera.

 

– Technik samoobrony chętnie nauczyłabym także swoje córki, bo zawszę drżę o nie, kiedy wychodzą gdzieś po zmroku. A i mi, mamie piątki dzieci, także takie umiejętności by się przydały. Wiedza, jak sobie radzić z napastnikiem, jak obronić swoją rodzinę w sytuacji zagrożenia, szczególnie kiedy obok nie ma męża, daje nam kobietom i matkom większe poczucie bezpieczeństwa i większe poczucie pewności siebie – przekonuje aktorka.

 

Kandydatki na szkolenie powinny mieć powyżej 18 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć polskie obywatelstwo i chcieć zdobywać nowe umiejętności. Wśród warunków uczestnictwa w szkoleniu są m.in.: przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w praktycznych zajęciach walki wręcz, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od roszczeń w stosunku do MON w razie kontuzji i posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chętnych nie brakuje.

 

– Szkolenia dla kobiet są bezpłatne, spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem. Listy zostały zapełnione błyskawicznie – mówi Dominika Figurska.

 

Projekt realizowany będzie od 19 listopada br. do 3 czerwca 2017 r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce m.in. Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Krakowie, Koszalinie, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Regulamin, wykaz obiektów szkoleniowych i dane kontaktowe do instruktorów dostępne są na stronie http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Jeśli myjesz zęby tą pastę, wyrzuć ją! Możesz zachorować na …

Redakcja malydziennik

Polacy i ŻYDZI to dwa BRATANKI?! Zobacz, zaskakujące VIDEO!

M. A.

UWAGA! IMiGW ostrzega przed pogodowym armagedonem. Zobacz co się stanie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....