POLITYKA

Kijowski będzie się tłumaczył przed PROKURATOREM

Prokuratura Okręgowa w Warszawie analizuje kilka zawiadomień w sprawie "świadczenia usług przez Mateusza Kijowskiego na rzecz Komitetu Obrony Demokracji" oraz w sprawie rozliczeń z tego tytułu – poinformował w środę PAP rzecznik prokuratury Michał Dziekański.

Powiedział on PAP, że część takich zawiadomień – złożonych przez osoby prywatne – wpłynęła do prokuratur rejonowych, a jedno – do okręgowej. "Analizujemy je pod kątem możliwej kwalifikacji prawnej, a także zasadności połączenia ich do jednego postępowania" – dodał prok. Dziekański. Nie chciał spekulować, jakie ewentualnie artykuły Kodeksu karnego mogłyby wchodzić w grę.

 

We wtorek Radio Zet podało, że do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie wpłynęło zawiadomienie osoba prywatnej ws. podejrzenia oszustwa na szkodę KOD przy zbiórkach publicznych.

 

Według dziennika "Rzeczpospolita" i portalu Onet, pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy lidera KOD Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Chodzi o faktury na łączną kwotę 91 tys. 143,5 zł. Kijowski mówił, że pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM-Studio, nie pochodzą "z puszek", to były darowizny.

 

Kijowski zapowiedział, że przedstawi informacje i dokumenty wyjaśniające okoliczności sprawy finansowania. Przeprosił za przyczynienie się do kryzysowej sytuacji w KOD. Chce też przyspieszenia zjazdu KOD na 18 lutego.

 

Fakturami Kijowskiego powinna się zająć prokuratura – oceniała w poniedziałek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Mateusz Kijowski kłamał jeszcze kilka dni temu. Na pytanie, z czego się utrzymuje, odpowiadał, że wspiera go rodzina. Tymczasem faktury pokazują zupełnie co innego" – dodała.(PAP)

 

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Ten człowiek za nic ma polskie prawo. Sławomir Cenckiewicz ostro o Wałęsie

Kłótnia o spódniczki… 5 cm nad kolano i ani milimetra więcej

Redakcja malydziennik

To już przesada! Aktywiści LGBT sprofanowali wizerunek MATKI BOŻEJ!

Adam Gaafar
Ładuję....