Każda krytyka Woodstocku wywołuje histerię Owsiaka. Tym razem oberwało się Krzysztofowi Ziemcowi

YouTube
Jerzy Owsiak opublikował na Facebooku krótki film, w którym podsumował 23. Przystanek Woodstock. Poszczycił się sukcesami, a na końcu odniósł się do krytyki festiwalu. Każdy bowiem, kto powie złe słowo pod adresem dzieł Owsiaka, może bowiem spodziewać się gromów od twórcy „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Tak też stało się z Krzysztofem Ziemcem.
Ziemcowi oberwało się od Owsiaka za materiał wyemitowany w „Wiadomościach” i za pasek, który pojawił się na ekranie. Podczas gdy Ziemiec zapowiadał materiał, można było z ekranu się dowiedzieć, że Woodstock to „najbardziej obskurny festiwal świata" (z czym trudno się nie zgodzić). To wystarczyło, by Owsiak wystąpił do Ziemca ze swoim apelem: „Krzychu, znamy się jeszcze z Programu Trzeciego Polskiego Radia" - powiedział, wspominając rodzinną i przyjazną atmosferę, jaka wówczas panowała w pracy.

 

„Krzychu, nawet piliśmy razem wódkę na przyjęciach. Ja tobie opowiadałem o podróżach, a ty słuchałeś. Podziwiałem twoją dzielność, gdy ratowałeś dzieci z opresji. 

 

Uwierz mi jak staremu znajomemu, byłem tam, odpowiadałem za ten przystanek Woodstock i powiem ci tylko jedną rzecz - brałeś udział w niezwykle zmanipulowanej wiadomości. Od początku go końca – od złego tłumaczenia gazety, poprzez mówienie, że są tacy, którzy określają Woodstock, jako nieprzygotowany organizacyjnie. 

 

Krzysztof, rzuć ten podły zawód, w tym miejscu w którym jesteś. Znajdź coś innego, przyzwoitego, tak żebyś mógł znowu ze mną rozmawiać o podróżach i żebym znowu mógł się z tobą napić wódki.” - mówił. 

 

Zdaniem Owsiaka materiał „Wiadomości” na temat festiwalu był zmanipulowany, obraził nie tylko jego, ale setki ludzi, którzy świetnie bawili się na festiwalu, nawet jeśli tą zabawą była kąpiel w błocie, picie alkoholu i rozruby.Autor: gb

Źródło: wp.pl, Facebook

17:59 10 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie