Katolicy i protestanci? Raczej bliscy niż dalecy!

Fot Flickr
Pięćset lat po Reformacji katolicy i protestanci są bardziej skłonni postrzegać swoje wspólnoty jako do siebie podobne, niż odmienne. Takie wnioski płynął z badania przygotowanego przez amerykańskie Per Research Center.
Aż 65 procent amerykańskich protestantów i 57 procent amerykańskich katolików uznało, że ich wspólnoty są sobie bliskie, niż odmienne. W Europie dane są nieco inne, ale i tu aż 58 procent protestantów i 50 procent katolików wyraża podobną opinię. 

 

W Europie widać jednak pewne odstępstwa od tej reguły. W Wielkiej Brytanii 45 procent katolików uważa, że protestantyzm jednak zdecydowanie równi się od katolicyzmu, a 41 procent jest odmiennego zdania. 

 

W każdym z badanych krajów europejskich, około dziewięćdziesięciu dziesięciu katolików i protestantów zadeklarowało także, że nie widzi problemu w przyjęciu wiernych innych wspólnot chrześcijańskich jako sąsiadów. Dziewięćdziesiąt osiem procent niemieckich protestantów twierdzi zaś, że przyjęłoby katolików jako członków swojej rodziny, a podobny odsetek niemieckich katolików (97 procent) mówi to samo o protestantach.Autor: TPT

Źródło: CatholicHerald.co.uk

13:40 5 września 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie