CYWILIZACJA

KATASTROFALNE temperatury jezior. Ekolodzy OSTRZEGAJĄ przed…

jezioro

W upale zwykle marzymy o tym, aby schłodzić się w zimnej wodzie, czy to w basenie, morzu lub jeziorze. Zwykle wybieramy jezioro, bo jednak często mamy tam najbliżej. Ale co jeśli temperatura jeziora wzrośnie współmiernie do temperatury powietrza?

Niestety woda w polskich jeziorach nie sprzyja już przyjemnemu schłodzeniu ciała. Temperatura urosła do rekordowych wartości z lipca zeszłego roku. Jezioro w Ełku ma już na przykład 26 stopni Celsjusza!

 

CZYTAJ TAKŻE: PROSTY i NATURALNY sposób na zbędne kilogramy. DIETETYCY radzą…

 

W niektórych rzekach brakuje wody, a w innych pozostała tylko brązowa breja. Natomiast nad niektóre jeziora nie opłaca się jechać, bo temperaturę mają zbliżoną do otoczenia. Z drugiej strony dla tych ciepłolubnych może to być dobra wiadomość – nie muszą trząść się z zimna przy zanurzaniu. Z kolei Bałtyk, odporny na upały, ma wciąż stabilne 18-19 stopni.

Ełk stanowi punkt odniesienia, jeśli chodzi o temperatury jezior. Tam zawsze jezioro nagrzewa się najszybciej. Ubiegłoroczny rekord wyniósł  28 stopni C. Przez tak wysokie temperatury, robi się tzw. „przyducha” w wodzie i brakuje tlenu. W wyniku tego potrafią zdechnąć całe ławice ryb!

Niektóre kąpieliska w Polsce trzeba było zamknąć, ponieważ nie nadawały się do użytku publicznego. Brązowa breja na pierwszy rzut oka alarmowała turystów i służby sanitarne.

 

 

Zobacz temperatury jezior w Polsce:

 

Źródło: wp.pl

 

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Znów będzie niebezpiecznie! Szykujcie się na…

Redakcja malydziennik

Utopiła dziecko po narodzinach. Sędzia odstąpił od kary, bo to jak aborcja pourodzeniowa

Redakcja malydziennik

"W mojej klasie jest chłopiec, który twierdzi, że czasem jest dziewczyną" – oto żniwo ideologii gender!

Redakcja malydziennik
Ładuję....