POLITYKA

Kard. Gerhard Müller ostro: Nie rozumiem, jak godzą oni swoje poglądy z jasnymi słowami Jezusa

Zwolniony z urzędu prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller zaczyna o wiele mocniej formułować swoje zastrzeżenia wobec przeciwników odwiecznego nauczania Kościoła i samego Jezusa na temat małżeństwa.

Odnosząc się w wywiadzie dla „Il Foglio” do stwierdzeń kardynałów Christopha Schonborna i Waltera Kaspera, którzy twierdzą, że rozwodnicy w ponownych związkach mogą pod pewnymi warunkami przystępować do Eucharystii, kard.  Müller podkreślił, że ich opinie są sprzeczne z Nowym Testamentem. – Nie rozumiem, jak mogą oni pogodzić doktrynalne i teologiczne opinie sprzeczne z jasnymi słowami Jezusa i św. Pawła. Obaj czynią jasnym, że nie możesz zawrzeć małżeństwa po raz drugi, dopóki twój małżonek żyje – podkreśla kardynał. 

 

Nie jest także jasne dla kardynała, dlaczego papież Franciszek nie zdecydował się odpowiedzieć na Dubia czterech kardynałów, którzy zadają jedynie zupełnie fundamentalne pytania. – Nie rozumiem, dlaczego nie rozpoczęła się spokojna i rzeczowa dyskusja. Nie rozumiem, jakie są przeszkody. Po co pozwalać, aby pojawiały się i ujawniały publicznie napięcia? Dlaczego nie zorganizować spotkania, aby porozmawiać o problemach, które są rzeczywiście fundamentalne? – pytał kard. Müller.

 

Jego zdaniem, jak dotąd, nie pojawiła się poważna i teologicznie uzasadniona polemika z autorami „Dubia”. – Jak dotąd słyszałem jedynie obelgi i oskarżenia wobec tych kardynałów – dodał.

 

Kardynał jednoznacznie podkreślił także swoją lojalność wobec Franciszka. – Jestem lojalny wobec papieża, ale nie jestem pochlebcą – powiedział.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Polska zmusi Niemcy, by usiedli do stołu ws. reparacji!

Redakcja malydziennik

Facebook przeprasza Miriam Shaded za blokadę konta!

Redakcja malydziennik

Zdrajcy będą mieli odcięte głowy… Mocne zapowiedzi

Ładuję....