POLITYKA

Kanclerz Austrii grozi Polsce obcięciem funduszy unijnych!

Unia Europejska powoli myśli nad rozpisaniem budżetu na kolejne lata. Obecny budżet Unii Europejskiej obowiązuje do 2019 roku. Kanclerz Austrii socjaldemokrata Christian Kern, zagroził Polsce i Węgrom, że jeżeli nie będą działać zgodnie z europejskimi zasadami, to nie otrzymają pieniędzy. „Ci którzy nie przestrzegają zasad, nie mogą być beneficjentami 14, czy 6 mld euro”. Polityk zapowiedział, że Austria i Niemcy nie będą wspierać państw, które ośmielają się sprzeciwiać narzuconej przez Unię Europejską polityce.

Zdaniem Kerna państwo, które nie przestrzega zasad Unijnych powinno zostać ukarane obniżeniem dotacji. Christian Kern z zadowoleniem komentował veto jakie zastosował prezydent Andrzej Duda w sprawie ustaw dotyczących KRS i Sądu Najwyższego w Polsce. Zdaniem Kanclerza, decyzję prezydenta należy jednak przypisywać naciskom społeczeństwa.

 

Kanclerz Austrii ubolewał nad tym, że w kwestii uchodźców Polska i Węgry wciąż pozostają nieugięte i nie chcą przyjmować pod swoje dachy przybyszów z Bliskiego Wschodu. Kern jest zdania, iż obydwa państwa mają „luźne podejście do przestrzegania przepisów europejskich. Widać to przy kwestii przyjmowania uchodźców, przed czym się uchylają”. Polityk nie może pogodzić się z takim stanowiskiem państw Europy Środkowo-Wschodniej, ma nadzieję, że groźba obniżenia funduszu unijnego podziała na rządy obydwu krajów jak straszak.

 

CŁOŚĆ TUTAJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Muzułmanie porównują sytuację w Polsce do sytuacji z Nazistowskich Niemiec!

Redakcja malydziennik

Król porno chce zniszczyć Donalda Trumpa! Oferuje 10 000 000 $ temu kto…

Redakcja malydziennik

Gest prezydenta Dudy wspaniały! Życzy Wałęsie …

Ładuję....