Kancelaria Komorowskiego wiedziała o Amber Gold i... na miesiąc wstrzymała informację o tym

Wikipedia/ Patryk Matyjaszczyk
Kancelaria Prezydenta RP za czasów Bronisława Komorowskiego musiała być bardzo zajęta wszystkim innym, tylko nie Amber Gold. Z informacji, do których dotarło RMF FM wynika, że notatka mówiąca o działalności przestępczej na wielką skalę Amber Gold spędziła miesiąc za nim przekazano ją dalej.
Dalej, czyli do ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. ABW przekazało notatkę 25 maja 2012 roku. Tam minął miesiąc zanim zapoznał się z nią szef kancelarii Jacek Michałowski (3 lipca), a informacja dotarła do Bronisława Komorowskiego po kolejnym miesiącu (3 sierpnia).

 

Co ciekawe, notatkę przekazano w szczególnym trybie z zastrzeżeniem, że może zawierać informacje istotne dla bezpieczeństwa i międzynarodowej pozycji Polski. Ponadto poinformowano, że ofiarami Amber Gold może być nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

 

W świetle tego dokumentu jeszcze bardziej dziwi opieszałość głowy państwa. Już sam fakt zaniedbań i braku wykrycia przestępczej działalności Marcina P. dziwi, teraz mamy jednak niezbite dowody, że nikt nie chciał wykryć przestępstwa...Autor: la

Źródło: rmf.fm

16:44 9 listopada 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie