POLITYKA

Kaczyński mocno o Tusku!

Donald Tusk – człowiek, który łamie elementarne zasady UE – nie może być przewodniczącym Rady Europejskiej; w żadnym razie nie może liczyć na nasze poparcie i brak naszego sprzeciwu – powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński powiedział na briefingu prasowym, że Tusk łamie elementarne zasady Unii Europejskiej, "zasady neutralności, jeśli chodzi o wewnętrzne stosunki w państwach UE". Podkreślił, że szef Rady Europejskiej wprost popiera opozycję, która sama siebie nazywa totalną i "która jednocześnie nie ukrywa, że chciałaby obalić rząd metodami pozakonstytucyjnymi".

 

"Hasło: +ulica i zagranica+ to, można powiedzieć, połączenie wszystkiego, co najgorsze, bo z jednej strony chodzi o użycie siły, a z drugiej strony chodzi o interwencję zewnętrzną, czyli działania, które mają pozbawić Polskę suwerenności. Ktoś, kto tego rodzaju zasady łamie, nie może być przewodniczącym Rady Europejskiej, w żadnym razie nie może liczyć na nasze poparcie i brak naszego sprzeciwu" – powiedział Kaczyński.

 

Prezes PiS pytany o poparcie dla kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego (eurodeputowany PO) na stanowisko szefa Rady Europejskiej, odparł, że nie będzie komentował spekulacji.

 

"Financial Times" napisał, że polski rząd sonduje w europejskich stolicach kandydaturę Saryusz-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

 

Kaczyński dopytywany o te informacje, zaznaczył, że na temat Saryusza-Wolskiego nie rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Odnosząc się do oceny kompetencji Saryusza-Wolskiego powiedział, że nie ma obecnie podstaw, by je oceniać. "Nie ukrywam, że słabo znam pana Saryusza Wolskiego, rozmawiałem z nim kilka razy w życiu. To jest polityk, którego obserwuję z bardzo dużej odległości" – dodał lider PiS. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Nareszcie! Świetne wyniki finansowe Polski potwierdzają światowe banki, tym razem Goldman Sachs, ich prognoza wskazuje na 4,4% PKB w tym roku!

Redakcja malydziennik

„Nie zabiłem Ewy Tylman”. ZNAMY wersję oskarżonego o morderstwo. "Cały czas mam przed oczami, że ona wpada do rzeki i widzę jej szary płaszcz"

Redakcja malydziennik

To pierwszy taki apel. Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o szturm modlitewny. "Wygląda jakby ktoś chciał podpalić nasz dom ojczysty"

Redakcja malydziennik
Ładuję....