POLITYKA

Już niebawem poznamy przyczyny KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ – zapowiada szef MON

"Na wiosnę opublikujemy raport wskazujący przyczyny katastrofy smoleńskiej" – mówi szef MON Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej”.

"Komisja z pewnością opublikuje wiosną raport ukazujący przebieg wydarzeń i przyczyny tragedii smoleńskiej. Wiemy już dziś tak dużo, że mogę o tym zapewnić" – mówił „Rzeczpospolitej” Antoni Macierewicz. 

 

Macierewicz powiedział, że Podkomisja do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku, którą powołał do życia, "rzeczywiście nie będzie dysponowała pełnym materiałem". "Bo np. nie ma jasności, czy prokuratura zakończy do tego czasu analizy związane z ekshumacjami”. 

 

Raczej także śledczy nie dotrą do wraku tupolewa i czarnych skrzynek:  "Być może też nie odzyskamy do tego czasu wraku i nie przeprowadzimy badań archeologicznych na tej części wrakowiska, która została przez Rosjan natychmiast po katastrofie zalana betonem, i której powierzchni nigdy nie badano" – podkreślił Macierewicz. 

 

Dodał, że polska strona "nie odzyska także czarnych skrzynek, w tym tzw. polskiej skrzynki, której oryginał wraz z pozostałymi Rosjanie wciąż bezprawnie przetrzymują". 

 

Macierewicz pytany był także o to, czy pod wpływem prac komisji zmienił zdanie na temat katastrofy: „Długo sądziłem, że nie będziemy w stanie zgromadzić materiału dowodowego wykraczającego poza wykazanie złej woli Rosjan i błędów nawigatorów smoleńskich. Dzięki pracy komisji i wybitnych naukowców tam zgromadzonych dziś jesteśmy o krok od prawdy".

Źródło: "Rzeczpospolita"

Komentarze

Zobacz także

W niemieckich podręcznikach uczą o „polskich obozach śmierci”

"Jestem lekarzem i z całą pewnością nie ma pani racji" – Radziwiłł JASNO o ellaOne

Redakcja malydziennik

Z panią Le Pen mamy tyle wspólnego co z Putinem. Kaczyński odcina się od wypowiedzi francuskiej kandydatki na prezydenta

Ładuję....