Już jutro jest Światowy Dzień Młodzieży, ale wcale nie musisz daleko jechać. To spotkanie odbywa się w...

Mazur/Episkopat.pl
To już XXXII ŚDM, papież jako temat przewodni wybrał słowa „wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Franciszek przygotował także przesłanie w formie nagrania. Nie trzeba jednak jechać na ŚDM do Panamy, czy nawet Krakowa, żeby w nim uczestniczyć.
Jest to spotkanie na poziomie diecezji - każda z nich przygotowuje wydarzenia na poziomie lokalnym. W tym roku hasło spotkania pochodzi z Ewangelii św. Łukasza - „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Refleksja trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży będzie koncentrować się wokół tajemnica Maryi. W 2017 i 2018 r. spotkania odbywać się będą na poziomie diecezjalnym, zaś w 2019 r. młodzież z całego świata spotka się z Ojcem Świętym w Panamie. Hasła kolejnych Światowych Dni Młodzieży to: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30 jako odniesienie do teraźniejszości) – 2018 r. i „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38 jako odniesienie do przyszłości) – Panama 2019 r.

 

"Ojciec Święty w tegorocznym orędziu na obchodzone w Niedzielę Palmową święto młodych wskazuje na Matkę Bożą, która nie należała „młodzieży kanapowej”" – mówi rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.  Podkreśla, że Maryja poszła do krewnej Elżbiety 150 km po to, aby jej pomóc. W orędziu do młodych Papież zwraca uwagę na to, że Matka Boża znała bardzo dobrze Słowo Boże. Zachęca do otwierania codziennie Biblii i do wieczornego podziękowania za każdy dzień. "Ojciec Święty Franciszek pisze, że perła rodzi się z rany ostrygi, to znaczy, że Jezus może uzdrowić nasze serca, przekształcając nasze rany w perły" – zauważa Rzecznik Episkopatu. Wskazuje na papieską zachętę, aby nie pielęgnować pamięci paraliżującej, ale brać sprawy w swoje ręce i decydować o przyszłości.

 

Koncerty, sztuki teatralne, warsztaty muzyczne oraz konkursy z palmami to tylko niektóre z punktów programów przygotowywanych z okazji święta młodych w diecezjach. Światowy Dzień Młodzieży na skalę diecezji ma miejsce w Niedzielę Palmową, ale w wielu miastach obchody trwają dłużej. Jak co roku, wydarzenie gromadzi w całej Polsce tysiące młodych ludzi.Autor: mm

Źródło: BPKEP

15:06 8 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie