Juncker jak dziecko: chce karać Polskę i nie chce karać!

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył w poniedziałek w wywiadzie dla gazety "Bild", że jest przeciwny sankcjom finansowym przeciwko Polsce i Węgrom dopóki dialog z tymi krajami nie został zakończony.
Uważam, że byłoby błędem nakładanie na Polskę i Węgry sankcji finansowych, dopóki ścieżka dialogu nie została zamknięta - powiedział Jean-Claude Juncker "Bildowi". Jak zaznaczył, leży mu na sercu to, by podziały między Wschodem, Zachodem i Środkiem Europy nie uległy dalszemu pogłębieniu. Przypomniał, że w swoim niedawnym przemówieniu o sytuacji UE "wyraźnie zaznaczył", że szacunek dla norm prawnych musi być stałą europejską cnotą. Rozmawiamy o tym po sportowemu, zarówno z Polską, jak i z Węgrami. Jak na razie, bez widocznych postępów" - zauważył.

 

Pytany o kryzys uchodźczy, Juncker powiedział, że historia przyzna rację Angeli Merkel. Jak dodał, niemiecka kanclerz nie podjęła decyzji (o otwarciu granicy) w wieży z kości słoniowej. Konsultowała to z wieloma (osobami), które teraz się chowają - zaznaczył. Co by się stało, gdyby pozwolono uchodźcom na dalsze koczowanie w brudzie na dworcu w Budapeszcie? - zapytał Juncker. Niemcy postąpiły słusznie; humanitarna postawa przynosi Niemcom zaszczyt - podkreślił szef KE.Autor: ser

Źródło: Twitter

13:56 2 października 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie