Jesteś katolikiem - jesteś bardziej zadowolony! Potwierdzają to badania międzynarodowej organizacji

Mazur/Episkopat.pl
Zadaniem było sprawdzenie poziomu zadowolenia z życia. Eksperci nie spodziewali się jednak, że ukształtowanie wyników będzie spowodowane... tradycyjnymi wartościami.
OECD, czyli Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, przeprowadziła szeroko zakrojone badania we wszystkich krajach członkowskich (35 państw z całego globu). Interpretując wyniki badań, szefowa sztabu OECD, Gabriela Ramos, uznała, że lepsze wyniki w części krajów spowodowane są przez etykę katolicką.

 

Katolicka etyka pozwala wyjaśnić, dlaczego młodzież w krajach takich jak Polska (średni wynik 7,2 na 10 punktów) czy Meksyk (8,3 na 10 punktów) jest bardziej zadowolona z życia niż jej rówieśnicy np. z Wielkiej Brytanii (7 na 10 punktów).

 

Gabriela Ramos jako przyczynę większego poziomu szczęśliwości w niektórych krajach podała ona tradycyjne wartości, które pozwalają na pokładanie przez młodych nadziei w rodzinie. W Meksyku na przykład „relacje między ludźmi są bardzo dobre – zaufanie społeczne, rodzina, wzajemne wspomaganie. To prawdopodobnie dlatego, że nie ma się rozwiniętych systemów instytucjonalnych wspierających obywateli, jak to wygląda w krajach o bardziej zaawansowanej gospodarce” podkreśliła Ramos.Autor: la

Źródło: Radio Watykańskie

17:40 21 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie