Jest STANOWISKO na temat Medjugorie! Abp Hoser wreszcie się wypowiedział. „W dzisiejszym, bardzo niespokojnym świecie Medjugorje..."

Domena publiczna
Wysłannik papieża kończy tygodniowy pobyt w Bośni i Hercegowinie. Zaznajomił się w tym czasie z prowadzonym tam duszpasterstwem, przeszedł pielgrzymkę, a także... spotkał się z widzącymi.
Ordynariusz warszawsko-praski odprawił także Mszę dla pielgrzymów w tym franciszkańskim ośrodku. Co ciekawe, nie rozstrzygał prawdziwości objawień. Mówił, że cudem Medjugorie jest indywidualna spowiedź, będąca sakramentem miłosierdzia i zmartwychwstania.

 

„W dzisiejszym, bardzo niespokojnym świecie Medjugorje staje się światłem i przesłaniem pokoju” – podkreślił papieski wysłannik podczas spotkania z dziennikarzami. Według danych przybywa tu co roku 2,5 mln pielgrzymów, a od kiedy prowadzi się statystyki, czyli od 1986 roku - udzielono 37 mln Komunii świętych. „Ludzie doświadczają w tym miejscu sacrum i otwierają się na Boga życia” – mówił abp Hoser.

 

Polski hierarcha podkreślał dobre strony posługi w Medjugorie - są to Eucharystia, głoszone Słowo Boże, adoracja, różaniec, a szczególnie indywidualną spowiedź. „Są to praktyki coraz bardziej zapominane w starej Europie” – zauważył papieski wysłannik podkreślając, że dzięki nim przybywający do Medjugorje pielgrzymi odkrywają znaczenie życia wewnętrznego i relacji z Bogiem. Dodał, że dzięki tej miejscowości urodziło się przeszło 600 powołań do życia zakonnego i kapłańskiego. Wg niego skutecznie jest tam prowadzona nowa ewangelizacja.

 

Sam też podkreślił, że nie miał stwierdzać prawdziwości objawień, a jedynie sprawdzić sytuację duszpasterską. Zachęcał do cierpliwości - Kościół potrzebuje czasu, żeby zbadać tak obszerne objawienia.

 

„W obliczu trzeciej wojny światowej w kawałkach Maryja Królowa Pokoju staje się tutaj światłem dla pogrążonego w mroku współczesnego świata” – zaznaczył papieski wysłannik na zakończenie swego pobytu w Medjugorje, tamtejsza patronka odznaczona jest takim tytułem.Autor: mm

Źródło: Radio Watykańskie

18:47 6 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie