POLITYKA

Jest niemiecka ekspertyza w sprawie REPARACJI! Kiedy Niemcy zapłacą za szkody wyrządzone za czasów Hitlera?

Bundestag zlecił przygotowanie własnej ekspertyzy na temat zasadności wysuwanych przez Polskę roszczeń za straty w czasie II wojny światowej.

Do raportu dotarł "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i, krótko mówiąc, nasi sąsiedzi nie zapłacą nigdy. Niemcy polskie roszczenia uznają za bezpodstawne. Tak wynika z ekspertyzy przygotowanej przez naukowców pracujących dla niemieckiego parlamentu.

 

Niemcy uznają, że ostatnim momentem, w którym Polska mogłaby wystosować żądania reparacji było 1990 rok, kiedy zawarto traktat 2+4 zawarty między dwoma państwami niemieckimi i czterema okupującymi Niemcy po II wojnie światowej.

 

Tam właśnie zawarta była formuła o ostatecznej regulacji w odniesieniu do Niemiec za koszty związane z II wojną światową. Gdyby wtedy wystosowano żądania zapewne uznano by to za dużo spóźnione, ale cóż, takich mamy partnerów. Polska ekspertyza miała ukazać się w połowie sierpnia.

Źródło: interia.pl

Komentarze

Zobacz także

„Tysiące ofiar pedofilii w całym kraju”. Ofiary księży-pedofili domagają się działania, a nie tylko modlitwy!

Lekarz, który zaoferował kurację Charliemu, ocalił życie tego dziecka! "Charlie Gard jest istotą ludzką zasługującą na szansę, aby przeżyć"

Kolejna MASAKRA! Van wjechał w tłum ludzi w Barcelonie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....