Jeśli Franciszek nie odpowie na „Dubia” to po prostu „trzeba będzie naprawić sytuację”

Jeśli Franciszek nie chce odpowiedzieć na wątpliwości kardynałów, odnoszących się do niejednoznaczności „Amoris laetitia” to „po prostu trzeba naprawić sytuację” - podkreśla kard. Raymond Burke, zastrzegając, że musi to być zrobione z pełnym szacunkiem dla papieża.
Kardynał zaznaczył, że ma nadzieję, że „Dubia” doczekają się odpowiedzi papieża i Kongregacji Nauki Wiary. - Dopóki nie ma odpowiedzi na te wątpliwości w Kościele szerzy się szkodliwe zamieszanie - podkreślił kardynał. - Kardynałowie będą więc nalegać, aby odpowiedź na te uczciwe pytania została udzielona - dodał hierarcha.

 

Hierarcha wyjaśniał również, że kardynałom nigdy nie chodziło o zaatakowanie papieża. Oni przedstawili pytania i dopiero, gdy otrzymali informacje, że nie będzie na nie odpowiedzi, ani samego papieża, ani Kongregacji Nauki Wiary, zdecydowali się je opublikować, widząc jak wielu wiernych i kapłanów zadaje sobie podobne. - To jednak zostało zrobione z wielkim szacunkiem - zaznaczył kard. Burke.

 

Jeśli odpowiedzi nadal nie zostaną podane, to - mówił kard. Burke - konieczne stanie się udzielenie na nie odpowiedzi zawierającej niezmienne nauczanie Kościoła i kierowanej dobrem dusz. Kardynał przypomniał również wiernym, że jeśli spotykają się z kapłanami, którzy nie kierują się ortodoksją, mają przeciw nim mocne argumenty: Katechizm Kościoła Katolickiego.Autor: TPT

Źródło: LifeSiteNews

7:49 28 marca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie