CYWILIZACJA

Jednak chcieli zabić chrześcijan w Boże Narodzenie! Zamach na Filipinach – 16 osób rannych!

16 osób – głównie wiernych zgromadzonych na pasterce – zostało w sobotę rannych w wyniku eksplozji granatu w pobliżu katolickiego kościoła na wyspie Mindanao na południu Filipin – podała policja i miejscowy ksiądz.

Bernardo Tayong, szef policji w miejscowości Midsayap, powiedział, że większość rannych to osoby, które stały na zewnątrz miejscowego kościoła podczas pasterki.

 

Ksiądz Jay Virador powiedział, że do eksplozji doszło podczas komunii, a wśród wiernych wybuchła panika. "Ludzie w pośpiechu opuszczali kościół" – mówił.

 

Granat eksplodował ok. 30 metrów od wejścia do kościoła, w miejscu, gdzie zaparkowany był radiowóz policji. Ranny został jeden ze znajdujących się tam policjantów.

 

Według źródeł w organach ścigania, początkowo celem zamachu miał być wypełniony wiernymi kościół. "Wydaje się, że sprawcy chcieli podejść bliżej, ale z powodu środków bezpieczeństwa zdecydowali się rzucić granat na samochód policji, który blokował ulicę" – powiedział rozmówca agencji AFP.

 

Wyspa Mindanao w południowej części filipińskiego archipelagu w przeszłości była miejscem starć pomiędzy siłami rządowymi a islamskimi partyzantami. Działa tam m.in. ugrupowanie Abu Sajefa, które złożyło przysięgę wierności Państwu Islamskiemu (IS) i znane jest z brutalnych działań, szczególnie wobec cudzoziemców, m.in. zamachów bombowych, wymuszeń i porwań dla okupu; od lat 70. XX wieku chce przekształcić południe Filipin w islamski kalifat.

 

Filipiny są w większości krajem katolickim, ale na Mindanao żyje duża mniejszość muzułmańska. (PAP)

Źródło: PAP/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Oto jak wygląda masońska strategia walki z Bogiem i człowiekiem! PRZECZYTAJ!

Koniec pieśni. Będziemy zarabiać mniej niż nasi rodzice

Redakcja malydziennik

Polska wspiera forsowane przez UE w ONZ ograniczenia praw rodziców, seksualizację dzieci i aborcję! NIE MUSI TEGO ROBIĆ!

Ładuję....