Jarosław Kaczyński wreszcie przemówił: o tym rozmawiał z Viktorem Orbanem!

telewizjarepublika.pl
"Polska może liczyć na Węgry" - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do swojego piątkowego spotkania z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem. Dodał również, że można się spodziewać wspólnych stanowisk Węgier i Polski w wielu sprawach.
Kaczyński powiedział w TVP Info, że jego spotkanie z węgierskim premierem dotyczyło przebiegu spraw w Unii Europejskiej. "Była przede wszystkim mowa o tym, co się będzie działo w Unii Europejskiej, jak to widzimy, jakie mamy informacje w tej dziedzinie. Ale była także mowa o tym, co robić dalej, jak się przygotowywać to tych ewentualnych zmian, które będą miały miejsce w Unii" - powiedział Kaczyński. "Były różnego rodzaju diagnozy co do tych kwestii" - dodał. Prezes PiS ocenił, że rozmowa przebiegła "w bardzo dobrej atmosferze", była "bardzo przyjazna". "No i tu bardzo ważne jest to, że pan premier powiedział jednoznacznie, że możemy na Węgry liczyć" - oświadczył szef PiS.

 

Prezes PiS dopytywany o szczegóły rozmowy z Orbanem powiedział: "To była jednak rozmowa w dość zamkniętym gronie i pewnie premier Orban i jego współpracownicy nie byliby uradowani, gdybym o tym opowiadał" - zaznaczył. Pytany, czy można się spodziewać wspólnego polsko-węgierskiego stanowiska w jakichś sprawach unijnych powiedział, że będzie takie w "wielu sprawach, z całą pewnością". "Natomiast w pewnych sprawach, sądzę, że niedługo zaczną działać komisje ekspertów" - dodał.Autor: la

Źródło: telewizjarepublika.pl

7:56 23 września 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie