Jarosław Kaczyński po raz kolejny zaorał opozycję: takiego sondażu jeszcze nie było!

facebook/ pisorgpl
Nowy sondaż Kantar Public to prawdziwa deklasacja rywali dokonana przez Prawo i Sprawiedliwość. W tej sytuacji można zastanawiać się, kiedy rzeczywiście Warszawa będzie drugim Budapesztem!
Kantar Public na zlecenie TVP przygotowało najnowszy sondaż deklaracji partyjnych. Tym razem PiS nie może mówić o próbie przebicia szklanego sufitu, bo to dawno nastąpiło: tym razem należy zadać pytanie, kiedy połowa wyborców zdecyduje się głosować na partię Jarosława Kaczyńskiego.

 

Najnowsze notowanie przygotowano nie uwzględniając głosów osób niezdecydowanych (zamiast tworzyć z niezdecydowanych swoistą partię, ich głosy po prostu się nie liczą w rozkładzie procentowym, jak w wyborach). Wówczas PiS uzyskuje 45% poparcia, Platforma Obywatelska 23%, .Nowoczesna 9%, Kukiz'15 8%, a próg przekracza jeszcze SLD z 5% poparciem.

 

Według klasycznego jednak ujęcia - podliczając 11% osób niezdecydowanych - wiele się nie zmienia. PiS ma dwa razy większe poparcie od PO - odpowiednio 40%(+5 punktów procentowych względem ostatniego badania) i 20%(-1pp). W sejmowych ławach zasiedliby posłowie .N - 8%(-2pp), K'15 - 7%(-4pp) i SLD - 5%(+1pp).Autor: la

Źródło: wpolityce.pl

18:54 6 listopada 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie