RELIGIA

Jaki smutek, jaka żałoba. Dzisiaj jest dzień radości i wezwania do działania!

Pogoda, nie ma co ukrywać, była dziś jesienna, ale nie oznacza to, że mamy ulegać nastrojowi i popadać w rozpacz, zamyślenie czy smutek. Dzisiejsze święto jest radosne, a czytania mocno o tym przypominają.

Dynamika dzisiejszych czytań jest niesamowita. To nie jest dzień smutku i zadumy, ale wielkiego dynamizmu rozwoju, do jakiego zaprasza nas Bóg.  „Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty” – wskazuje św. Jan. 

 

Uwierzenie, bo to jest pokładanie nadziei, zaczyna proces uświęcania się, wielką drogę wchodzenia na poziom świętości Boga, przebóstwienia. Jak ono wygląda, w jakim kierunku mamy zmierzać wskazuje dzisiejsza Ewangelia.

 

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie”

 

A na końcu tej drogi jest – opisany w widzeniu Apokalipsy – „wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem”. To jest nasza droga, na nią wskazuje dzisiaj Kościół, do niej nas zaprasza. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

POKUTA całej Polski za „tęczową mszę”. We wszystkich kościołach trzeba będzie…

Redakcja malydziennik

NIEZWYKŁA wizja Nieba, czyśćca i … ZOBACZ co widziała św. Faustyna!

Redakcja malydziennik

Papież nie może obudzić się rano i stwierdzić, że to co było cudzołóstwem od dziś nim nie jest”. Kapłan ostro o „Amoris laetitia”

Redakcja malydziennik
Ładuję....