POLITYKA

Jaki o protestach przeciwko PiS: Są one mniejsze niż w obronie TV Trwam"

Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego protesty, które odbywają się w obronie SN „robią wrażenie”. „Ale są one mniejsze niż np. w sprawie koncesji TV Trwam czy dużo mniejsze niż w obronie Trybunału Konstytucyjnego” – ocenił.

Podczas konferencji prasowej Patryk Jaki powiedział, że rząd Beaty Szydło nie lekceważy żadnych głosów społecznych. "Ale teraz rozgrywa się walka o sprawy fundamentalne, o to, czyje będzie sądownictwo. Grupa protestująca napisała na Sądzie Najwyższym, że to jest ich sąd. My się z tym nie zgadzamy, to nie jest sąd elit III RP czy grupy osób, które się utożsamiają z tą elitą. Sad Najwyższy powinien być sądem dla wszystkich Polaków" – dodał.

 

Według Jakiego, obecnie są w Polsce dwie grupy osób. Pierwsza -jak zaznaczył wiceminister – uważa, że w wymiarze sprawiedliwości powinno być tak, jak było. "I to jest ta grupa protestujących. I jest druga grupa, z którą się utożsamiam, a która mówi, że trzeba radykalnie zmienić wymiar sprawiedliwości, bo to był do tej pory wymiar niesprawiedliwości" – powiedział Jaki, który zaznaczył, że zmian w wymiarze sprawiedliwości "nie da się zrobić bezboleśnie".

Źródło: Facebook

Komentarze

Zobacz także

Przerażające. Każdego tygodnia dwoje dzieci umiera tam z głodu

Redakcja malydziennik

Kontrowersje wokół energii atomowej! Przy wszystkich elektrowniach jądrowych w Rosji powstaną…

No i mamy BABY BOOM. Takiego tłoku na porodówkach już dawno nie było!

Ładuję....