Jak rozeznawać dobre i złe duchy? Ten MISTYK mówi zupełnie wprost: jest jeden sposób!

Fot. Tomasz P. Terlikowski
Rozeznawanie duchów jest jednym z podstawowych obowiązków chrześcijanina. Nie każde działanie charyzmatyczne, ba nawet nie każde uzdrowienie czy nie każdy cud pochodzi od Boga. Jak zatem odróżnić to, co pochodzi od Ducha Świętego od tego, co pochodzi od duchów złych?
Odpowiedź św. Ludwika Marii Grignion de Monfort jest niezmiernie prosta. „Tam, gdzie jest Maryja nie ma złego ducha; jednym z nieomylnych znaków, że prowadzi nas dobry duch jest nasza cześć dla Maryi, gdy często o Niej mówimy i myślimy” - podkreśla św. Ludwik Maria Grignion de Monfort.

 

Ale to nie wszystko. „Kto chce mieć w sobie działanie Ducha Świętego, musi mieć Jego wierną i nieodłączną Oblubienicę, Najświętszą Maryję, która uczyni go żyznym i płodnym” - uzupełnia wielki czciciel Maryi. 

 

Jednym słowem autor „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny nie pozostawia najmniejszych wątpliwości: nie ma prawdziwej modlitwy, prawdziwych charyzmatów, prawdziwej i pełnej wiary, tam gdzie nie ma kultu Matki Bożej. Warto o tym pamiętać.

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

8:41 10 października 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie