POLITYKA

Jackowski bardzo mocno o Donaldzie Tusku: "swoje poglądy kieruje przeciwko Polsce"

Rzecznik Komisji Europejskiej potwierdził, że procedura prawna dla Polski, Czech i Węgier za nieprzyjmowanie migrantów odbędzie się nie jutro, a we środę. Tak czy siak, Komisja Europejska planuje ukarać te kraje, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich obywateli. Sprawę dla TVP Info skomentował senator Jan Maria Jackowski:

"To jest niedobra sytuacja dla UE, bo próbuje stosować siłą egzekwowanie spraw związanych z kryzysem migracyjnym. Podkreślmy, że jest to problem spowodowany przez kraje unijne tj. Niemcy. Ta sytuacja będzie źródłem dalszego napięcia w UE. Kraje G7 stwierdziły, że każde z państw powinno same stanowić o bezpieczeństwie jeśli chodzi o migrantów".

 

Senator Jackowski odwołał się również do jednoznacznej postawy D. Tuska, który zdecydowanie opowiada się po stronie Komisji Europejskiej, występując przeciwko Polsce:

 

– Tusk, jako przewodniczący RE realizuje politykę elit UE pokazuje, że lokuje swoją lojalność poza państwem Polskim. Swoje poglądy kieruje przeciwko Polsce. Nie porusza spraw innych państw, które nie chcą realizować szaleńczej polityki Unii Europejskiej, a pamiętajmy, że takie postawy mają złe konotacje historyczne – zakończył.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

BĘDĄ JEDNAK ZMIANY W RZĄDZIE! Beata Szydło potwierdza!

Redakcja malydziennik

Trump zmienia stanowisko w kluczowych sprawach!

Redakcja malydziennik

Wałęsa nie chce, żeby Wałęsie zabrać lotnisko

Redakcja malydziennik
Ładuję....