RELIGIA

Islamiści mordują chrześcijan, a Watykan wysyła przesłanie na ramadan. Nie zgadniesz o czym jest

Nie chodzi o terror, ani o niepokoje. Najważniejszym punktem przesłania na święty dla muzułmanów miesiąc jest kwestia ekologii.

Powołanie chrześcijan i muzułmanów do troski o Boże dzieło stworzenia nie jest czymś mało istotnym w religijnym życiu, ale tworzy jego fundamentalną część – głosi przesłanie Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego do muzułmanów. Zostało ono wystosowane z okazji ramadanu – islamskiego miesiąca postu – i kończącego go święta dziękczynienia (Id al-Fitr).

 

W przesłaniu, którego temat brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie razem w trosce  o wspólny dom”, przewodniczący Rady kard. Jean-Louis Tauran oraz jej sekretarz bp Miguel Ángel Ayuso Guixot, odwołują się do encykliki Papieża Franciszka „Laudato si”, która poświęcona jest trosce o wspólny dom.

 

„Już sam tytuł encykliki jest znaczący: świat jest «wspólnym domem» – czytamy w przesłaniu – mieszkaniem dla wszystkich członków rodziny ludzkiej. Dlatego, żadna osoba, kraj czy naród nie może narzucać innym własnego sposobu rozumienia planety. Papież Franciszek zaprasza więc «by odnowić dialog dotyczący sposobu, w jaki budujemy przyszłość naszego globu (…) ponieważ wyzwanie ekologiczne oraz jego ludzkie korzenie dotyczą i dotykają nas wszystkich»”. Potrzeba zatem głębokiego wewnętrznego nawrócenia, aby stawić czoła ekologicznemu kryzysowi. Przesłanie kończą życzenia, aby podjęty przez muzułmanów post, modlitwa a także dobre uczynki umocniły ich „na drodze pokoju i dobra, w trosce o całą rodzinę ludzką oraz całe stworzenie”.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! PILNE! Alice von Hildebrand: Kościół został zinfiltrowany! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Masz wątpliwości w sprawie „Amoris laetitia”? Musisz się nawrócić!

Redakcja malydziennik

Watykan wszczyna śledztwo w sprawie Zakonu Kawalerów Maltańskich. Rycerze odpowiadają: To nie Wasza kompetencja!

Redakcja malydziennik
Ładuję....