POLITYKA

"Islam jest najbardziej złą religią świata" – mówi o tym negacjonista religii Richard Dawkins

Naukowiec wprost wyraził się na temat wiary muzułmanów. Znany z antyreligijnych poglądów biolog dodał także, że nie jest tak, że wszystkie religie są jednakowo złe.

A co zazwyczaj podkreśla w swoich przemowach. Richard Dawkins zajmuje się biologia ewolucyjną i krytyką wszelkich religii. Na zakończenie Festiwalu Nauki w Cheltenham położonym na zachód od Londynu, szczególnie krytycznie wyraził się jednak o islamie.

 

"Islam jest najbardziej złą religią świata" – powiedział w niedzielę Dawkins. "Bardzo kuszącym jest powiedzieć, że wszystkie religie są złe i też tak twierdzę, ale gorszą pokusą jest powiedzenie, że wszystkie religie są jednakowo złe, bo nie są".

 

Dawkins dodał, że to właśnie islam jest najbardziej złą religią świata, patrząc szczególnie pod względem złego wpływu na świat. "Strasznie ważnym jest, żeby to zmienić" – mówił naukowiec. Kontynuując powiedział, że jego wypowiedź wcale nie oznacza, że wszyscy muzułmanie są źli.

 

"Zwykli muzułmanie cierpię więcej przez islam, niż ktokolwiek inny" – powiedział Dawkins w Anglii. Cierpienia, które sprowadza na nich islam to, według Dawkinsa, homofobia, mizoginia, bezsilność wpajana przez radykalny islam, ISIS i reżym irański.

 

Naukowiec skrytykował jednak politykę Donalda Trumpa, którą uznaje za "drakońską, nieliberalną, nieludzką i niegodziwą".

 

Cóż, szkoda, że naukowiec nie podsunął własnego rozwiązania problemu islamu. Wobec tego pozostaje nam chyba tylko droga prezydenta USA.

Źródło: christiantoday.com

Komentarze

Zobacz także

Wiemy, co jest zapleczem ISIS w Europie. Bez walki z nim PRZEGRAMY!

Redakcja malydziennik

MANIFESTO – potęga talentu Cate Blanchett

Redakcja malydziennik

Program 500+ wydarzeniem roku 2016!

Redakcja malydziennik
Ładuję....