Imigranci to nie terroryści? Ten wyrok temu zaprzecza!

Urodzony w Somalii, posiadający niemieckie obywatelstwo Ashir A., został właśnie skazany za udział w grupie terrorystycznej.
Sąd w Frankfurcie w piątek skazał Niemca somalijskiego pochodzenia na 2 lata i 10 miesięcy więzienia. Mężczyzna dołączył do grupy Shabaab powiązanej z Al-Kaidą, a także walkę jako islamista w kraju swojego pochodzenia.

 

Ashir A. ma zaledwie 29 lat. Urodził się w Mogadiszu, przyjechał do Niemiec, a w 2012 roku opuścił kraj i wrócił do ojczyzny. Zradykalizowany Niemiec aktywnie walczył w bojówkach terrorystycznych aż do 2014 roku. Przeszedł także 4-miesięczny kurs walki, gdzie nauczył się m. in. używać broni.

 

Z powodu problemów zdrowotnych został jednak wycofany do bazy grupy terrorystycznej. Pozostał tam aż do powrotu do Niemiec w lipcu zeszłego roku. Wtedy, gdy wylądował na lotnisku we Frankfurcie, został aresztowany. Nie przyznał się jednak do walki w grupie terrorystycznej.

 

To nie jedyna taka sprawa u naszych zachodnich sąsiadów - za walkę w tej samej grupie niemiecki sąd skazał pięciu mężczyzn na pięć lat więzienia.Autor: zk

Źródło: thelocal.de

15:03 28 października 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie