Imię dla dziewczynki? To bije rekordy popularności na całym świecie!

Public Domain
To imię jest najczęściej nadawanym aż w ośmiu krajach, a w wielu innych znajduje się na wysokich lokatach. Co ciekawe, nie jest to imię proweniencji arabskiej, jak wskazywać by mogły obawy skierowane w stronę ich dzietności.
Portal BabyNameWizard.com postanowił podsumować statystyki z całego świata i przedstawić najbardziej popularne imię dla dziewczynek. Według zebranych danych najczęściej rodzice wybierają imię Sofia i jego wariacje, z polską Zosią włącznie.

 

Służące do analizy rankingi pochodzą z 49 krajów. Aż w 8 Zofia była na szczycie zestawienia - są tu kraje takie jak Meksyk, Szwajcaria, Rosja i Argentyna. Nie jest to jednak nowość - ta tendencja utrzymuje się od kilku lat.

 

Na terenie Polski Zofia to czwarte ulubione imię dla dziewczynek. Nie jest to jednak standard, gdyż w Wielkiej Brytanii Sofia jest dopiero na 29. miejscu. Imię pochodzi od greckiego słowa oznaczającego "mądrość" - "sophia".

 

Według autorów raportu taka popularność tego imienia może świadczyć o zacieraniu się różnic kulturowych. Ostatnio publikowaliśmy także najpopularniejsze imiona dla dzieci we Francji.Autor: la

Źródło: onet.pl

10:28 1 listopada 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie