Ile kosztuje kamienica w Warszawie? Roszczenie do Nabielaka 9 kosztowały Marka M. tyle co para dżinsów!

Google Maps
"Marek M. kupił roszczenia do kamienicy przy ul. Nabielaka 9 za 300 zł" – poinformował podczas przesłuchania byłego sekretarza m.st. Warszawy Mirosława Kochalskiego, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.
"Nikt nie naciskał na mnie, bym podpisał jakąkolwiek decyzję" – tak Kochalski odpowiedział na pytanie szefa komisji Patryka Jakiego, czy ktoś na niego naciskał. Na pytanie, czy podpisał decyzję ws. Nabielaka, świadek odparł, że „pewnie tak było”. Wyjaśnił, że nie pamięta tego dokładnie, bo liczba decyzji była wtedy duża.

 

Kochalski dopytywany, czy według niego profesjonalny urzędnik powinien zwrócić uwagę na kwotę za jaką Marek M. kupił prawa do odszkodowania za kamienicę przy ul. Nabielaka 9 (300zł) odpowiedział twierdząco. "Urzędnicy, którzy zajmowali się przygotowywaniem tej decyzji (...) powinni zwrócić na to uwagę" – mówił. "Mogę nad tym ubolewać i ubolewam, że w obrocie prawnym prawami majątkowymi obracano za kwoty niewspółmierne, jest to sytuacją niedopuszczalną" – dodał.

 

Podkreślał również, że nie ma podstaw do stwierdzenia, że w czasie, kiedy zarządzał miastem urzędnicy, którzy mu podlegali wykonywali swoją pracę "w sposób nieprofesjonalny, czy niezgodny z prawem".Autor: ws

Źródło: telewizjarepublika.pl

14:52 31 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie