„Homoseksualiści są powołani do czystości, a uznanie, że nie są do niej zdolni to poniżanie ich”

Osoby homoseksualne są powołane do czystości, a ci, którzy uważają, że nie są one do niej zdolne w istocie poniżają ich - podkreśla kard. Robert Sarah we wstępie do książki Daniela Mattsona „Dlaczego nie określam siebie gejem”.
Określając czystość, jako „cnotę każ∂ego ucznia” prefekt kongregacji ds. liturgii podkreśla, że duchowni, którzy nie wzywają homoseksualistów do życia w czystości pozbawiają ich pełni Ewangelii. 

 

„Pomijanie twardych słów Jezusa i Jego Kościoła nie jest miłosierdziem” - zaznaczył kardynał. „Nie możemy być bardziej współczujący czy miłosierni niż Pan Jezus, który do kobiety przyłapanej na cudzołóstwie wypowiedział dwa przesłania: nie potępiam cię, idź i nie grzesz więcej” - dodał.

 

Kardynał podkreślał, że poruszyły go wyznania katolików homoseksualistów, którzy spotkali się na konferencji na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza na dwa dni przed otwarciem synodu na temat rodziny. - Poszedłem na niego, by dowiedzieć się, jak te dusze cierpią, czasem z powodu okoliczności od nich niezależnych, a czasem na skutem własnych wyborów - pisał kardynał. - Wyczuwałem samotność, cierpienie i ból, które spowodowane były życiem sprzecznym z prawdziwą godnością dzieci Bożych - dodawał kard. Sarah. - Tylko żyjąc w zgodzie z nauczaniem Chrystusa można odnaleźć spokój i radość, o którą tak się starają - zaznaczał.Autor: TPT

Źródło: CatholicHerald.co.uk

11:02 17 czerwca 2017


Popularne

Biskup powiedział prawdę, więc inni biskupi i kardynał…


Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie