Homolobby w natarciu. Wpływowy jezuita i konsultor Watykanu chce „zaktualizować Katechizm Kościoła Katolickiego”

Nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu powinno zostać zaktualizowane, a język, jak wyrażana jest moralna ocena aktów homoseksualnych zmieniony. Taką opinię, nie po raz pierwszy zresztą, wyraził o. James Martin SJ, który nie tylko jest znanym amerykańskimi pisarzem, ale także konsultorem w Watykanie.
Ojciec Martin podkreślał, że jego zdaniem zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego sformułowanie, które określa skłonność homoseksualną jako „obiektywnie nieuporządkowaną” jest „niepotrzebnie raniące” i powinno zostać zmienione, tak by było bardziej „duszpasterskie”. Co miałoby zastąpić to „raniące” sformułowanie? Zdaniem jezuity sformułowanie „odmiennie uporządkowana”.

 

 A gdy dopytywano go, czy zgadza się, co do meritum z nauczaniem o obiektywnym nieuporządkowaniu homoseksualność, odpowiedział, że nie jest teologiem, ale „może powiedzieć, że część z języka stosowanego przez Katechizm w tej kwestii powinno być zaktualizowana z powodu tego, co wiemy już o homoseksualizmie”. Co konkretnie nowego mielibyśmy o nim wiedzieć tego ojciec Martin nie wyjaśnia, a zamiast tego przekonuje, że nie wolno negatywnie określać tego, co stanowi o najgłębszej strukturze człowieka (czyli właśnie homoseksualizmu).Autor: TPT

Źródło: LifeSiteNews

8:13 9 czerwca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie