Homo-lobby w natarciu. Radykalnie progejowski jezuita konsultorem w Watykanie!

Homo-lobby w Kościele, od jakiegoś czasu, znajduje się w nieustającym natarciu. Obecnie progejowski jezuita o. James Martin został mianowany konsultorem watykańskiego Sekretariatu ds. komunikacji.




O. Martin, dosłownie kilkanaście dni temu, opublikował książkę Building A Bridge: How the Catholic Church and the LGBT Community Can Enter into a Relationship of Respect, Compassion, and Sensitivity, w której przekonuje, że instytucje katolickie nie powinny zwalniać osoby otwarcie sprzeciwiające się nauczaniu moralnemu Kościoła w kwestii homoseksualizmu czy też żyjących w związkach homoseksualnych. Jego zdaniem „liderzy Kościoła powinni się zwracać do osób LGBTQ terminami, które im samym wydają się odpowiednie”.

 

W innych wystąpieniach o. Martin przekonywał, że Kościół powinien zmienić język odnoszący się do homoseksualizmu, także ten zawarty w katechizmie, a opisujący go jako „obiektywnie nieuporządkowany”. Według ojca Martina język ten jest „niepotrzebnie okrutny” i „niepotrzebnie bolesny”, ponieważ uznaje, że osoba, która daje i otrzymuje miłość jest „nieuporządkowana wewnętrznie”.



Autor: TPT

Źródło: LifeSiteNews.com

10:01 13 kwietnia 2017






Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie