CYWILIZACJA

Holendrzy zwariowali! Zachęcają, aby pozwolić dzieciom bawić się…

Organizacja na rzecz bezpieczeństwa działająca w Niderlandach, VeiligheidNL, wzywa rodziców, aby pozwolili bawić się dzieciom trochę bardziej ekstremalnie. Kampania promowana jest hasłem "z odrobiną ryzyka, dotrą tam" i ruszyła w piątek.

"Ryzykowna zabawa ma pozytywny wpływ na fizyczne i psychiczne zdrowie dziecka" – głosi VeiligheidNL na swojej witrynie – "przez to dzieci uczą się jak oszacować ryzyko, stają się samowystarczalne i budują pewność siebie". Ostrzegają także, że przez nadopiekuńczych rodziców, szkołę i rząd, dzieci mają coraz mniej doświadczenia jak radzić sobie z niebezpieczeństwem.

 

Wśród propozycji zawartych w akcji są wskazówki co do codziennego dziecka. "Gdy widzisz, że dziecko bawi się nożem – poczekaj 10 sekund zanim zareagujesz" mówiła Saskia Kloet dla AD. Zachęcają także, aby 5-latek próbował się wspinać na drzewa, a 7-latek rozpalił samodzielnie ognisko.

 

VeiligheidNL zaznacza, że dzieci są coraz mniej aktywne. Zamiast wspinać się na drzewa – oglądają telewizję. Z tego też powodu cierpią z powodu nadwagi.

 

"Jest tendencja w społeczeństwie, aby bardziej ochraniać dzieci, rozpieszczać je i uregulować" – mówiła DutchNews.nl Judith Kuiper, lider projektu – "w Skandynawii i Kanadzie widać, że pozwala się dzieciom na więcej wolności i samodzielnego rozwoju. To napewno uczyni je bardziej szczęśliwymi"

Źródło: dutchnews.nl

Komentarze

Zobacz także

Polska jest atakowana! To już wojna!

Redakcja malydziennik

Supersztorm Brian zatopi wyspy Brytyjskie? Morska APOKALIPSA nadciąga

Redakcja malydziennik

To nie żarty! Robienie selfie to poważne zaburzenie psychiczne

Redakcja malydziennik
Ładuję....