Holendrzy zwariowali! Zachęcają, aby pozwolić dzieciom bawić się...

veiligheid.nl
Organizacja na rzecz bezpieczeństwa działająca w Niderlandach, VeiligheidNL, wzywa rodziców, aby pozwolili bawić się dzieciom trochę bardziej ekstremalnie. Kampania promowana jest hasłem "z odrobiną ryzyka, dotrą tam" i ruszyła w piątek.
"Ryzykowna zabawa ma pozytywny wpływ na fizyczne i psychiczne zdrowie dziecka" - głosi VeiligheidNL na swojej witrynie - "przez to dzieci uczą się jak oszacować ryzyko, stają się samowystarczalne i budują pewność siebie". Ostrzegają także, że przez nadopiekuńczych rodziców, szkołę i rząd, dzieci mają coraz mniej doświadczenia jak radzić sobie z niebezpieczeństwem.

 

Wśród propozycji zawartych w akcji są wskazówki co do codziennego dziecka. "Gdy widzisz, że dziecko bawi się nożem - poczekaj 10 sekund zanim zareagujesz" mówiła Saskia Kloet dla AD. Zachęcają także, aby 5-latek próbował się wspinać na drzewa, a 7-latek rozpalił samodzielnie ognisko.

 

VeiligheidNL zaznacza, że dzieci są coraz mniej aktywne. Zamiast wspinać się na drzewa - oglądają telewizję. Z tego też powodu cierpią z powodu nadwagi.

 

"Jest tendencja w społeczeństwie, aby bardziej ochraniać dzieci, rozpieszczać je i uregulować" - mówiła DutchNews.nl Judith Kuiper, lider projektu - "w Skandynawii i Kanadzie widać, że pozwala się dzieciom na więcej wolności i samodzielnego rozwoju. To napewno uczyni je bardziej szczęśliwymi"Autor: zk

Źródło: dutchnews.nl

18:59 31 marca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie