Hipokryzja i bezmyślność? Belgowie wyrzucili ekstremistycznego imama, a przyjęli go Holendrzy

Public Domain
Muzułmański duchowny, którego wcześniej deportowano z Belgii, został odnaleziony w Holandii. Mężczyzna został uznany za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa", a w Holandii ma możliwość legalnego przebywania.
El Alami Amouch (zwany też Alami Abu Hamza) ma holenderski paszport i pozwala mu to na swobodne przebywanie w sąsiednim kraju. Mężczyzna mieszka w Hadze. Władze zapowiedziały, że wszelkie kroki przeciwko niemu zostaną podjęte dopiero po złamaniu przez niego prawa.

 

Ministerstwo sprawiedliwości i bezpieczeństwa powstrzymuje się od komentarzy na temat Amoucha, ale przyznaje, że zostało ostrzeżone o jego przeszłości. Wszelkie kroki mogą zostać jednak podjęte dopiero gdy jego działania będą sugerowały niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa narodowego.

 

Bruksela zabroniła Amouchowi wjazdu do kraju na 10 lat. Władze okrśsliły go jako "truciznę dla naszej muzułmańskiej młodzieży. On wysławia terroryzm". Mężczyzna mieszkał w miejscowości Dison, które znane jest jako belgijskie miasto dżihadu.Autor: zk

Źródło: dutchnews.nl

17:52 27 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie