Hierarchia wartości PiS: norki ważniejsze od niepełnosprawnych dzieci!

Fot. Otwarte klatki/Flickr
To jednak jest szokujące, że partia, która odrzuciła (tak, tak panowie, to właśnie zrobiliście) w ubiegłym roku projekt, którego celem była obrona życia nienarodzonych dzieci, obecnie - wbrew interesom ekonomicznym - prze jak szalona do tego, by chronić istnienie norek.
Wiem, że PiS - od dawna - jest partią obrońców zwierząt, że wielokrotnie i na różne sposoby, czasem wbrew zdrowemu rozsądkowi, a czasem jedynie wbrew regule wolności religijnej (tak było w przypadku uboju rytualnego) wspiera on tzw. prawa zwierząt. Jestem to w stanie rozumieć, choć nie ukrywam, że uważam to za pozbawione sensu.

 

Nie mogę jednak zrozumieć, dlaczego politycy PiS zajmują się norkami, a nie zajmują się, a nawet odrzucają obronę nienarodzonych dzieci. Czyżby w ich myśleniu norki były ważniejsze niż ludzie? Obrona praw zwierząt ważniejsza niż obrona praw ludzi? Tak wiem, że na tak postawione pytanie zareagują oni oburzeniem, ale niestety taka właśnie hierarchia wartości wynika z ich działań. A to one są ważniejsze niż słowa. 

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

16:34 3 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie