Hierarcha oskarżony o molestowanie seksualne stanie przed sądem za kilkanaście dni

YouTube
Odpowiedzialny za finanse Watykanu kardynał George Pell jest już w Australii,. Ma tam stanąć przed sądem w związku z zarzutami o molestowanie seksualne, którego miał się dopuścić wobec kilku osób wiele lat temu. Kard. Pell stanowczo odrzuca te oskarżenia
26 lipca 76-letni kardynał, jeden z najbliższych współpracowników papieża Franciszka, ma pojawić się przed sądem w stolicy stanu Victoria - Melbourne. Policja tego stanu poinformowała, że przeciwko kardynałowi wysunięto zarzuty "historycznych przestępstw na tle seksualnym", co oznacza, że chodzi o czyny popełnione wiele lat temu. 

 

Prawo australijskie nie przewiduje przedawnienia dla takich przestępstw. Według policji zarzuty pochodzą od wielu osób - odmówiono jednak podania bliższych szczegółów.

 

Na konferencji prasowej w Watykanie w czerwcu kard. Pell stanowczo odrzucił te oskarżenia: "Jestem niewinny, te oskarżenia są fałszywe. Sama myśl o molestowaniu seksualnym jest dla mnie odrażająca" - powiedział.

 

Kardynał Pell jest najwyższym rangą duchownym katolickim, który został oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym.Autor: dk

Źródło: rp.pl

10:00 10 lipca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie